Sa oled siin

Taavi Aas paneb poeomanikele südamele: korraldage kampaaniad e-poes

28.03.2020
Sooduskampaaniad tuleks praegu viia läbi e-poes. Foto: Daniel von Appen/Unsplash
Sooduskampaaniad tuleks praegu viia läbi e-poes. Foto: Daniel von Appen/Unsplash

Hea ettevõtja!

Koroonaviiruse levikuga kaasnenud eriolukord on löönud segamini kõigi inimeste, ettevõtjate ja ka riigi igapäevaelu, kuid praegu tuleb võtta kasutusele kõik abinõud, et viiruse levik peatada. Seda peame tegema üheskoos ja seda kiiremini saame naasta oma igapäevaelu juurde ning asuda kriisist taastuma. Praegu ei ole aeg suurte allahindluste kaudu inimeste kauplusesse meelitamiseks. Igasugused üleskutsed rahvakogunemisteks on praeguses olukorras lubamatud.

Eriolukorra valitsuskomisjoni otsusel kehtib alates 25. märtsist igale ühele meist 2+2 reegel: avalikus kohas võivad koos olla ja liikuda kuni 2 inimest ning ülejäänutega tuleb hoida vähemalt 2-meetrist vahet. Lisaks kehtivad piirangud ka kaubanduskeskustele, meelelahutus- ja söögikohtadele. Nende eesmärk ei ole piirata ettevõtete majandustegevust või nendes müüdava kauba sortimenti, vaid rahvarohketes kohtades koosviibimist ja seeläbi takistada viiruste levikut.

Seetõttu ei ole inimeste allahindluskampaaniatega kauplustesse meelitamine kindlasti kooskõlas valitsusemeetmete ja soovitustega.

Poes tehtavate sooduskampaaniate asemel soovitame teha kampaaniaid e-poodides. Nii saavad inimesed oma ostud tehtud, kuid ilma, et seaksid ohtu iseenda või teiste inimeste tervise.

Kõigil avatuks jäävatel kauplustel ja teeninduspunktidel on kohustus järgida Terviseameti soovitusi: teeninduspunktide sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu, tuleb tagada pindade piisav puhastus, jälgida, et kliendid ega ka klienditeenindajad ei oleks haigussümptomitega, poes viibivate inimeste arvu tuleb piirata miinimumini ja tagada klientide eraldatus, et oleks võimalik järgida 2m nõuet.

Meetmete üle teeb järelevalvet Politsei- ja Piirivalveamet. Kui ettevõtja ei suuda tagada eriolukorra meetmete nõuetekohast täitmist, siis rakendatakse korrakaitseseaduse § 28 lõikes 2 või 3 nimetatud haldussunnivahendeid. Sunniraha suurus on 2000 eurot (HOS § 47).

Jaksu ja tervist!

Lugupidamisega

Taavi Aas
Majandus- ja taristuminister

Veel uudiseid samal teemal

Mitme erineva kaubandusettevõtte olemasolu soodustab inimeste viibimist keskustes, mis loob võimalused viiruste levikuks. Kaubanduskeskustes jäävad avatuks vaid hädavajalikud poed ja teenused. Foto: Marcin Kempa/Unsplash
27.03.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Alates tänasest on kaubanduskeskused suletud, avatud on hädavajalikud poed ja teenused

Alates tänasest, 27. märtsist kehtivad kaubanduskeskustele, meelelahutus- ja söögikohtadele uued piirangud. Piirangute eesmärk ei ole piirata poodide tegevust või poodides müüdava kauba sortimenti, vaid rahvarohketes kohtades koosviibimist. Mitme erineva kaubandusettevõtte olemasolu soodustab inimeste viibimist keskustes, mis loob võimalused viiruste levikuks. Kaubanduskeskustes jäävad avatuks vaid hädavajalikud poed ja teenused.

Kriisi olukorras on oluline, et Eesti suudaks ka ise omale isikukaitsevahendeid toota. Foto: Mika Baumeister/Unsplash
27.03.2020|Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Minister Karu kutsub üles tootma isikukaitsevahendeid

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu kutsub üles Eesti ettevõtteid tootma kriisis hädavajalikke isikukaitsevahendeid.