Language switcher

Sa oled siin

Raudteeohutuse tänusündmusel tunnustati organisatsioone ja vabatahtlikke

02.mail tunnustas Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas, Operation Lifesaver Estonia (OLE) raudteeohutuse tänusündmusel “Kuldne Tõkkepuu”,  organisatsioone ja vabatahtlikke. Tänukirja oma panuse eest raudteeohutusalase tegevuse arendamisesse sai ka Tehnilise Järelevalve Amet.

Tänumeene “Kuldne tõkkepuu 2018” laureaat on Eesti Rahvusringhäälingu saate Pealtnägija teleajakirjanik Kristjan Pihl. OLE juhatuse esimees Tamo Vahemetsa sõnul pälvis Kristjan Pihl “Kuldse Tõkkepuu” raudteeõnnetuste tagamaid avava saatelõigu eest. Teema professionaalne käsitlus lisas senisele peavoolumeedias väljakujunenud seisukohale ka inimliku mõõtme, rõhutades, et ohutusmärgistus, signalisatsioon või tõkkepuu on ainult osa meetmetest raudteeõnnetuste ennetamisel. Reportaaž suunas ka tähelepanu sellele, et igas raudteeõnnnetuses osaleb tahtmatult ka vedurijuht.

TJA peadirektor rääkis tänusündmusel raudteeohutuse hetkeseisust Eestis. 2017. aasta oli traagiliste õnnetuste rohke aasta ja seda ennekõike põhjusel, et meie raudteeliikluses oli palju hoolimatust, tähelepanematust ning tahtlikult raudteel viibimist. Mitte ükski möödunud aastal aset leidnud juhtum raudteel ei toimunud infrastruktuuri või rongi puuduse tõttu, vaid eranditult inimese enda süül. Ennetus- ja teavitustöö on väga olulised, et viia võimalikult paljude inimesteni raudteeohutuse sõnumid. OLE tegevus koostöös partneritega on siin väga vajalik ja tänuväärt.