Sa oled siin

Kiire internetiga liitumiseks väljaspool linnu taotles toetust ligi 5000 tarbijat

Alates septembrist on Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) võtnud tarbijatelt vastu avaldusi kiire internetiga liitumise toetamiseks. Toetuste taotluste vastuvõtt lõppes 30. novembril. 

 

„Viimastel päevadel laekunud avalduste kokku lugemine on veel pooleli, kuid esialgsetel hinnangutel oleme saanud peaaegu 5000 avaldust,“ märkis TTJA sideosakonna juhataja Oliver Gailan. TTJA vaatab laekunud avaldused läbi detsembrikuu jooksul. 

Riigi toetust suurusega kuni 300 eurot võis taotleda nii kaabliga kui ka raadiolahendusega püsiühendustega liitumiseks. „Igasugune toetus internetiühenduste arendamiseks on tänases olukorras olulise tähtsusega. Lähedastega suhtlemine, meelelahutus, kodutöö ja koduõpe vajab häid ühendusi ja meil on hea meel, et saame aidata viia kiire interneti järjekordselt tuhandete inimesteni. Täname ka toetusprogrammis osalevat 13 sideettevõtet, kes järgneva poole aasta jooksul tarbijatele ühendused rajavad,“ ütles TTJA peadirektor Kaur Kajak.

Toetusmeetme rakendamist reguleerib väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri määrus nr 52 „Kiiret lairibateenust võimaldavate elektroonilise side võrkudega liitumiseks toetuse andmise tingimused ja kord“.