Language switcher

Sa oled siin

Algab raudteeohutuskampaania “Aga mina lasen rongi läbi, mind oodatakse jõuluks koju”

7. detsembril algab raudteeohutusalane jõulukampaania, mille põhisõnum “Aga mina lasen rongi läbi, mind oodatakse jõuluks koju” tuletab meile meelde, et raudtee turvaline ületamine on otseses seoses inimese enda teadliku käitumise ja vastutustundega. Jõulukampaania toimub neljateistkümnendat korda.“Rongijuhil ei ole võimalik rongi kiiresti peatada või otsasõidu vältimiseks manöövreid teostada” ütles kampaania eestvedaja Operation Lifesaver Estonia juhatuse esimees Tamo Vahemets.

TJA transpordi teenistuse juhataja Heigo Saare sõnul on selle aasta õnnetusjuhtumite kasvutrendi taga jätkuvalt hooletu suhtumine raudteega seotud ohtudesse. „Raudteeohutus on oluline osa üldisest liiklusohutusest. Koostöös OLE ja teiste raudteeohutuse eest seisvate organisatsioonidega viime iga-aastaselt läbi teavitustegevusi, et inimesi suunata mõtlema raudteel liiklemise ohtude peale. Paraku leidub ikka ja jälle neid, kes tähelepanematusest õnnetustesse satuvad. Soovime kõigile eestimaalastele turvalist jõuluootust ning tuletame meelde, et raudteel liigeldes tuleb vaadata, kuulata ja märgata,“ lisas Heigo Saare.

„Kahjuks on sel aastal märgata märkimisväärset tõusu raudteel toimunud õnnetuste statistikas ning seetõttu soovime inimestele südamele panna, et hooletu käitumine raudteel võib kaasa tuua traagilisi tagajärgi,“ märkis AS-i Eesti Raudtee kommunikatsioonijuht Monika Kaljusaar. „Loodame, et antud ohutuskampaania paneb inimesi mõtlema kiirete jõulukuu sagimiste kõrvalt ka sellele, et raudtee läheduses tähelepanu ei hajuks kõrvalistele tegevustele,“ lisas Kaljusaar.

Raudteeohutuskampaania “Aga mina lasen rongi läbi, mind oodatakse jõuluks koju” on osa eeskujukampaaniast Aga Mina, mis on EV 100-le erinevate ametite ja organisatsioonide poolt tehtav ühiskingitus (www.agamina.ee)