Euroopa Liikuvusnädal

Kampaaniast

 

2002. aastal alguse saanud Euroopa Liikuvusnädal toimub igal aastal 16.-22. septembril. Initsiatiivi eesmärk on parandada rahvatervist ja elukvaliteeti puhta liikuvuse ja säästva linnatranspordi edendamise kaudu.

Kampaania rõhutab avaliku sektori vastutust ja võimalusi ning kutsub inimesi proovima alternatiive autoliiklusele, tegelema aktiivse liikumisega ning väärtustama oma tervist. Olles julged ja paindlikud katsetama ja kombineerima erinevaid liikumisviise lähtudes teekonna pikkusest ja iseloomust, saab igaüks meist seista puhtama õhu ja sellise linnaruumi eest, mis on kujundatud inimeste, mitte autode jaoks.

Nädala tipphetk on kohalike omavalitsuste korraldatav autovaba päev, mis annab inimestele võimaluse uurida linnatänavate rolli ja katsetada praktilisi lahendusi linnaprobleemide lahendamiseks.

2018. aastal purustas kampaania eelmise osalusrekordi: liikuvusnädala jooksul organiseeris tegevusi 2 792 linna 54 eri riigist.

  • MobilityWeek EU  »
    Lähemalt projektist
 

Kõnnime koos! 

 

Selle aasta Euroopa Liikuvusnädala fookuses on turvaline jalgsi käimine ja rattasõit ning nende kasu meie tervisele, keskkonnale ja rahakotile.

Hästi kujundatud linnaruum ja sujuvad liikumisvõimalused on olulised eeldused, et meie linnad oleks inimestele atraktiivsed, elava majandusega, elurikkad ja rohelised, kus elavad terved ja heatujulised inimesed.

Liikuvusnädal tuletab meile meelde, et otsustades ise oma liikumiste üle, on meil võimalus teha valikuid. Head valikud parandavad oluliselt meie tervist ja elukvaliteeti.

Vaata kampaaniavideot siit: 

 

Kontakt:
 

Liis Vahter

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kampaaniakoordinaator

 Telefon: 639 7616
liis.vahter [at] mkm.ee

 

Viimati uuendatud: 5. August 2019