A A A

Laupäev, 20. detsember 2014 14:01

EST ENG RUS

Prindi

Muutub tehnilise kontrolli dokumentide vormistamise kord

18.12.2014

Alates 1. jaanuarist 2015 muutub tehnika (surveseadmed, masinad, gaasipaigaldised, liftid, köisteed) ja elektri (elektripaigaldised) valdkondades tehnilise kontrolli dokumentide vormistamise kord. Seni vormistati tehnilise kontrolli dokumendid tehnilise kontrolli teostaja poolt paberkandjal. Alates uuest aastast hakatakse tehnilise kontrolli dokumente vormistama digitaalselt Tehnilise Järelevalve Ameti andmekogus.

Muudatuse eesmärgid:
• Seadme ja paigaldise omanikul on igal ajal ligipääs talle kuuluvate seadmete ja paigaldiste tehnilise kontrolli digidokumentidele;
• Tehnilise kontrolli teostajatel kaob vajadus kanda andmeid ühte andmebaasi ja vormistada tulemusi teises kohas;
• Lihtsustub seadme ja paigaldise omaniku ning tehnilise kontrolli teostaja suhtlus riikliku järelevalvega.

Muudatuse tulemusel ei väljastata tehnilise kontrolli dokumente enam otseselt paberkujul, vaid neid on võimalik digitaalselt leida Tehnilise Järelevalve Ameti andmekogust läbi e-teenuste keskkonna aadressil: http://emoodul.tja.ee/web/  Keskkonda pääseb ka riigiportaali www.eesti.ee  kaudu. Andmekogust on võimalik vajadusel dokumendid ka paberkandjale trükkida. Lisaks saadetakse tehnilise kontrolli dokumendid nende digitaalsel allkirjastamisel andmekogus automaatselt seadme ja paigaldise omanikule ja tehnilise kontrolli tellijale.


 

Arhiiv