A A A

Neljapäev, 25. august 2016 16:12

EST ENG RUS

Prindi

Lätis toimunud Balti side- ja meediateenuste ümarlaual arutleti võrguneutraalsuse rakendamise võimalusi Balti riikides

22.08.2016

TJA esindas Eestit 18.-19. augustil Lätis, Jurmalas toimunud Balti side- ja meediateenuste ümarlaual, kus peamiseks aruteluteemaks oli võrguneutraalsuse (Net Neutrality) rakendamine Balti riikides, samuti räägiti elektroonilise side valdkonna regulatsiooni uuendustest, elektroonilise side erinevatest turgudest ning 700 MHz sagedusala kasutusest. Ümaralaual osalesid kõigi Balti riikide regulaatorasutused ning BEREC`i (The Body of European Regulators for Electronic Communications) juht.

Ümaralaual osalenud leidsid ühiselt, et võrguneutraalsuse rakendamist kõigis Balti riikides lihtsustab ühtne regulatsioon ja peamiseks väljakutseks on võrguneutraalsuse sisse viimine tarbija lepingutesse ning lepingutingimuste järelkontroll.

Rahvusvahelise rändluse osas tutvustasid riigid oma mobiilsideteenuste osutajate kogemust ülemineku perioodil, see on olnud teenuseosutajate lõikes erinev. Euroopa Komisjonile esitatud Balti riikide seisukohad rahvusvahelise rändluse hulgihindade kohta on ühtsed- need peaksid olema komisjoni poolt väljapakutust madalamad.

Sagedushalduse teemal tutvustasid riigid oma nägemust 700 MHz sagedusala kasutuselevõtuks.

Järgmine Balti side- ja meediateenuste ümarlaud toimub järgmisel aastal Eestis.
 

Arhiiv